سرزمین فایل

قیمت گرانترین محصول این فروشگاه, کمتر از قیمت یک دفتر 100برگ می باشد

اطلاعیه فروشگاه

برای خرید های زیر 100 هزار تومان در روز نیازی به وارد کردن رمز پویا نیست؛ با وارد کردن رمز دوم کارت خود مثل قبل خرید خود را به سادگی انجام دهید.

تحقیق تاثیر بازی های محلی در بازی درمانی

تحقیق تاثیر بازی های محلی در بازی درمانی
تحقیق تاثیر بازی های محلی در بازی درمانی/
 
در زیر به مختصری چکیده، تعداد صفحات و فرمت فایل آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:
 
خلاصه و چکیده تحقیق:
کودک بسیاری از نقش های اجتماعی را می تواند از طریق بازی های محلی یادبگیرد و به ایفای آن ها بپردازد. برای نمونه کودک در بازی، نقش پدر یا مادر را یاد گرفته و تمرین می کند. هم چنین پرورش و تقویت حس نوع دوستی و تعاون کودکان در حین برخی بازی های سنتی و محلی انجام می گیرد.
امروزه پژوهشگران مسائل اجتماعی، به این نتیجه رسیده اند که با رواج و تقویت بازی های سنتی و محلی می توان ریشه ی بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی را خشکانید و از میزان جرم و جنایت جامعه کاست. هم چنین روان شناسان و روان کاوان به منظور درمان ناملایمات روحی و مشکلات روانی، به بازی های محلی متوسل می شوند چون بسیاری از بازی های محلی، از هیجانات منفی روحی می کاهد.
درمان گرانِ اختلالات یادگیری، برای درمان و رفع مشکلات یادگیری، معتقدند برخی بازی ها و سنت های محلی، به این منظور بسیار مفید هستند. برای مثال بازی «یک قل د وقل» در درمان بدخطی و نارسایی کودکان، بسیار مؤثر است. برخی از بازی های محلی می توانند در ایجاد تمرکز حواس و تقویت آن، نقش به سزایی داشته باشند. برای نمونه به اثبات رسیده بازی «کلاغ پر» در تقویت و ایجاد تمرکز حواس مفید است چراکه حواس بازی کننده در طول زمان بازی، جمع است تا با شنیدن نام چیزهایی که پر ندارند، نباید دستش را بالا ببرد.
هماهنگی اعضای بدن در انجام مطلوب یک عمل، شرط ضروری است و تعدادی از بازی های سنتی می تواند این شرط را تقویت کند. اگر به قوانین بازی «گردو و فندق» آشنا باشیم، شاهد آن هستیم که برای برنده شدن در این بازی، هماهنگی مغز، چشم، دست وپا و میزان دایره ی دید یک فرد لازم است و این بازی، در تقویت هماهنگی اعضای بدن مؤثر می باشد.
بازی های محلی نسبت به بازی های رایانه ای و بی تحرک امروزی، از شور و نشاط بسیاری برخوردار است و همین شادی و نشاط، باعث سلامت روحی کودکان می گردد. برای مثال بازی «سیاه کردن» (نوعی دلقک بازی) شادی وصف ناپذیری به همراه دارد.
بازی های رایانه ای امروزی، دارای هیجانات منفی می باشند و هم چنین در این گونه بازی ها، جوشش و کوشش معنایی ندارد. بیش ترین تحرک در این بازی ها، ۲سانتی مترِ دست بازی کننده می باشد که موس رایانه را جابه جا می کند اما بازی های سنتی، باعث تخلیه ی انرژی منفی بدن کودکان شده و بسیاری از بیماری ها را از انسان دور می کند. برای مثال بیماری های قند، چربی و غلظت خون، از طریق تحرکات هیجانی از بین می رود و بازی های محلی می تواند این نقش را به عهده بگیرد.
در مناطقی که هنوز بازی های محلی رواج دارد، خواب کودکان، منظم می باشد و شب ها به خاطر تخلیه ی انرژی زائد بدن، زود به رختخواب می روند و صبح با خواب کافی و سرحال از رختخواب بیرون می آیند و این عامل می تواند در یادگیری های آموزشگاهی، نقش به سزایی داشته باشد.
 
تعداد صفحات: 15
 
فرمت فایل: word


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tasir-bazihaye-mahali-dar-bazi-darmani_479871_9588.zip47.1k

تحقیق بررسی بازیهای تخیلی و افزایش خلاقیت در کودکان

تحقیق بررسی بازیهای تخیلی و افزایش خلاقیت در کودکان تحقیق بررسی بازیهای تخیلی و افزایش خلاقیت در کودکان/   در زیر به مختصری چکیده، تعداد صفحات و فرمت فایل آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:   خلاصه و چکیده تحقیق: در دنياي پيچيده كنوني كه شاهد رقابتهاي بسيار فشرده جوامع مختلف براي دستيابي به جديدترين تكنولوژي و منابع قدرت هستيم، افراد تيزهوش و خلاق و صاحبان انديشه نو به مثابه‌ گرانبهاترين سرمايه‌ها، از جايگاه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

تحقیق اضطراب

تحقیق اضطراب تحقیق اضطراب/   در زیر به مختصری چکیده، تعداد صفحات، فرمت فایل و فهرست مطالب آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:   خلاصه و چکیده تحقیق: بدون شک این کلمات به گوش همه ی ما آشنا است: ترس، استرس، اضطراب. با شنیدن این کلمات ممکن است نا امنی یا نا ـآرامی در ذهن ما تداعی شود. استرس:عبارت است از هر نوع تغییر یا فشار روانی یا دگرگونی در زندگی فرد ترس واکنش هیجانی فرد در خطر ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان

تحقیق نقش بازی در رشد پرورش کودکان

تحقیق نقش بازی در رشد پرورش کودکان تحقیق نقش بازی در رشد پرورش کودکان/   در زیر به مختصری چکیده، تعداد صفحات و فرمت فایل آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:   خلاصه و چکیده تحقیق: بازي جزئي تفكيك‌ناپدير از زندگي كودكان است.  كودكان بيش از هر امر ديگر وقت خود را به بازي اختصاص مي‌دهند. البته بازي مختص كودكان نيست، بلكه بازي در تمام طول زندگي انسان مشاهده مي‌شود منتهي نوع بازي و مدت ز ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان