سرزمین فایل

قیمت گرانترین محصول این فروشگاه, کمتر از قیمت یک دفتر 200 برگ می باشد

مجموعه سوالات استخدامی کنترل پروژه

اطلاعیه فروشگاه

به جدّ می گوئیم تمامی محصولات فروشگاه اینترنتی سرزمین فایل جهت افزایش معلومات فارغ التحصیلان، دانشجویان، دانش آموزان و همچنین مطالعه و کسب دانش است و نه استفاده مستقیم و کپی برداری از آن. هر شخص حقوقی یا حقیقی که فکر می کند هر یک از این محصولات فروشگاه صاحب اثرشان می باشد و بدون کسب اجازه در این فروشگاه گذاشته شده است، با ما تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به بررسی و حذف این محصول اقدام فرماییم. فروشگاه سرزمین فایل کارمندان بسیاری در قسمت های مختلف دارد و احتمال اینکه اشتباهی از طرف ما رخ دهد و فایل شخصی بدون کسب اجازه گذاشته شود وجود دارد؛ برای همین ضمن توجه و تعهد نسبت به این موضوع به تمامی کارمندانی که در مجموعه سرزمین فایل مشغول فعالیت هستند متذکر شده ایم که بدون کسب اجازه از صاحب اثر به هیچ وجه فایلی ارسال نکنند. در صورت وجود مشکل اینچنینی لطفا با پشتیبانی تماس بگیرید.

کار تحقیقی شرایط تخلیه براساس قانون روابط موجر و مستاجر 76

کار تحقیقی شرایط تخلیه براساس قانون روابط موجر و مستاجر 76
کار تحقیقی شرایط تخلیه براساس قانون روابط موجر و مستاجر 76/
 
در زیر به مختصری چکیده، تعداد صفحات، فرمت فایل و فهرست مطالب آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:
 
خلاصه و چکیده تحقیق:
«اجاره عقدي است که به موجب آن مستاجر مالک منافع عين مستاجر مي شود . اجاره دهنده را موجر واجاره کننده را مستاجر و مورد اجاره را عين مستاجر مي گويند »
هر چند تعريف تقريباً روشن است اما توضيح مي دهيم:
«عقد عبارت است از اينکه يک يا جند نفر در مقابل يک يا چند نفر ديگر تعهد بر امري مي نمايند و مورد قبول آنها باشد »
«عين » جسم و بدنه و وجود خارجي هر چيز است. بنابراين زمين و بنايي که روي آن ساخته شده يا اتومبيلي که آنرا مي بينيم ، کتابي که آن را لمس و وزنش را حس مي کنيم و جلد و صفحاتش را مشاهده مي کنيم «عين » است .
«منفعت » عبارت است از فايده و حاصل هر جيز ، پس از منفعت خانه ( زمين و بناي روي آن ) آن است که در آن شکونت و زندگي کنند . منفعت اتومبيل آن است که با آن به اين سو و ان سو بروند و منفعت کتاب آن است که آن را بخوانند .
 در اجاره اشيا مدت اجارهخ بايد معين باشد و الا اجاره باطل است .   منظور از باطل بودن اين است که انگار اصلاً چنين عقدي وجود نداشته است. اگر چنين حالتي بيايد آنچه اجاره داده شد ، بايد به مالکش بر گردد و البته که از آن استفاده کرده بايد قيمت و بهاي آن مقداري را که استفاده کرده به مالک بدهد . البته نه بر مبناي توافقي که در عقد کرده بودند ( يعني اجاره بهاي مورد توافق يا اجاره المثني) بلکه بر مبناي نظر کارشناس که ممکن است بيشتر يا کمتر از مبلغ مورد توافق باشد (يعني اجره المثل)، چيزي را مي توان اجاره داد که:
اولاً – در اثر استفاده از بين نرود . به عبارت ديگر بايد «عين مستاجر » چيزي مثل خانه يا اتومبيل و امثال آن باشد نه چيزي مثل يک وعده غذا يا دفتر سفيدي که در آن مي نويسند.
ثانياً – چيز معين و مشخص باشد . بنابراين موجر نمي تواند خانه اي را که ممکن است بر وي به ارث برسد با يکي از سه خانه خود را بدون تعيين ، به کسي اجاره دهد .
ثالثاً – چيز معين و مشخصي باشد که آن را در اختيار مستاجر بگذارد بنابراين موجر نمي تواند خانه اش را که در منطقه اشغال شده به وسيله دشمن است به کسي اجاره دهد .
مسائل مربوط به اجاره اشياء در مواد 466 تا 506 قانون مدني بيان شده است و در هر مورد در روابط طرفين ابهام و اشکالي وجود داشته باشد.
بايد به اين مواد مراجعه کرد. همچنين توجه داشته باشيم که درمواد قانون مدني نيز کليه قوانيني که در مورد اجاره بعد از تصويب قانون مدني تدوين و تصويب شده است اسمي از «سرقفلي» نيست و اين کلمه براي نخستين بار در قانون مصوب 1376 مطرح شده است.
آنچه در قوانين تصويب شده بعد از قانون مدني مطرح شده «حق کسب و پيشه تجارت » است که آن هم در قانون مدني مطرح نبوده است.
 
تعداد صفحات: 37
 
فرمت فایل: word
 
فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
باب دوم : قانون مصوب 1376
فصل اول : حدود شمول قانون
فصل دوم : ضوابط شکلي اجاره نما در قانون سال 1376
فصل سوم : آئين داوري
فصل چهارم : سرقفلي
فصل پنجم : نتيجه گيري


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 9,900 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
matn-asli_542592_7788.zip66.1k

کار تحقیقی حقوق مالکیت معنوی

کار تحقیقی حقوق مالکیت معنوی کار تحقیقی حقوق مالکیت معنوی/   در زیر به مختصری چکیده، تعداد صفحات، فرمت فایل و فهرست مطالب آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:   خلاصه و چکیده تحقیق: افزایش اهمیت حقوق مالکیت معنوی در سال‌های اخیر موجب طرح مسئله ارتباط این حقوق با حقوق بشر شده است. طرفداران حمایت قوی از مالکیت معنوی در تأیید موضع خود از گفتمان حقوق بشر سود می‌جویند.از سوی دیگر، نهادهای حقو ...

توضیحات بیشتر - دانلود 9,900 تومان

کار تحقیقی حق کسب و پیشه و سرقفلی و اختلاف آن بر اساس قانون سال 76 موجر

کار تحقیقی حق کسب و پیشه و سرقفلی و اختلاف آن بر اساس قانون سال 76 موجر کار تحقیقی حق کسب و پیشه و سرقفلی و اختلاف آن بر اساس قانون سال 76 موجر/   در زیر به مختصری چکیده، تعداد صفحات، فرمت فایل و فهرست مطالب آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:   خلاصه و چکیده تحقیق: قوانین مربوط به تنظیم روابط موجر و مستأجر به علت شیوع اجاره، از مهمترین قوانین هر کشور محسوب می شوند. همچنین، بحث سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت، از بحثهای مهم اجارة محلهای تج ...

توضیحات بیشتر - دانلود 8,700 تومان

کار تحقیقی ارث

کار تحقیقی ارث کار تحقیقی ارث/   در زیر به مختصری چکیده، تعداد صفحات، فرمت فایل و فهرست مطالب آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:   خلاصه و چکیده تحقیق: اصلاح برخي از مواد قانون مدني بخصوص در مبحث خانواده و مسائل مربوط به زن يكي از دغدغه‌هاي مسئولين قانون‌گذاري پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران بوده است و تاكنون نيز از جمله در باب مهريه، طلاق، حضانت، قيّومت و ازدواج اصلاحاتي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,500 تومان