سرزمین فایل

قیمت گرانترین محصول این فروشگاه, کمتر از قیمت یک دفتر 200 برگ می باشد

مجموعه سوالات استخدامی کنترل پروژه

اطلاعیه فروشگاه

به جدّ می گوئیم تمامی محصولات فروشگاه اینترنتی سرزمین فایل جهت افزایش معلومات فارغ التحصیلان، دانشجویان، دانش آموزان و همچنین مطالعه و کسب دانش است و نه استفاده مستقیم و کپی برداری از آن. هر شخص حقوقی یا حقیقی که فکر می کند هر یک از این محصولات فروشگاه صاحب اثرشان می باشد و بدون کسب اجازه در این فروشگاه گذاشته شده است، با ما تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به بررسی و حذف این محصول اقدام فرماییم. فروشگاه سرزمین فایل کارمندان بسیاری در قسمت های مختلف دارد و احتمال اینکه اشتباهی از طرف ما رخ دهد و فایل شخصی بدون کسب اجازه گذاشته شود وجود دارد؛ برای همین ضمن توجه و تعهد نسبت به این موضوع به تمامی کارمندانی که در مجموعه سرزمین فایل مشغول فعالیت هستند متذکر شده ایم که بدون کسب اجازه از صاحب اثر به هیچ وجه فایلی ارسال نکنند. در صورت وجود مشکل اینچنینی لطفا با پشتیبانی تماس بگیرید.

کار تحقیقی ارث و میراث بانضمام اهل تسنن

کار تحقیقی ارث و میراث بانضمام اهل تسنن
کار تحقیقی ارث و میراث بانضمام اهل تسنن/
 
در زیر به مختصری چکیده، تعداد صفحات، فرمت فایل و فهرست مطالب آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:
 
خلاصه و چکیده تحقیق:
همانطور که مطلع می باشید مباحث مربوط به ارث در آیات قران آمده وتقسیمات ارث در اسلام طبق آیات قرآن صورت می گیرد.۱و اختلافاتي در مسائل مربوط به آن در مذاهب اسلامي وجود دارد . كه احتمالا مربوط به ابهاماتي كه در تفسير اين آيات و احاديث مربوطه و برداشت آنها از اين آيات و احاديث وشايد دلاليل ديگربه وجود آمده باشد.قانون مدني ايران نيزدر مباحث مربوط به ارث از فقه اماميه اقتباس نموده است.
در قانون مدني ايران تعريفي از ارث ارائه نشده است. اما قانون مدني در ماده 140 ق.م ارث را چهارمين سبب تملك دانسته:تملك حاصل مي شود:1.به احيائ راضي موات وحيازت اشيائ مباحه.2.به وسيله عقود وتعهدات 3.به وسيله اخذ به شفعه.4.ارث.در اينجا ارث يك راه تملك دانسته شده پس طبق اين ماده ميتوان ارث رادر اصطلاح حقوقي اين گونه تعريف كرد:انتقال قهري حقوق ودارايي متوفي به ورثه او .منظور از انتقال قهري انتقالي كه طرف گيرنده هيچ اراده واختياري از خود در اين انتقال ومتملك شدن ندارد . مانند ولايت قهري پدردر مقابل فرزندان خود. از لحاظ لغوي ارث مصدر ورث است و بر دو معنی اطلاق می‏شود اول: انتقال چیزی از شخصی به دیگری بعد از مرگ. دوم: بقاء ؛ یعنی باقی بودن چیزی در دست مالکش.
در تعريف حقوقي ارث منظور ازانتقال حقوق يا همان حق عبارت است از، تمام آن چيزهايي است كه قابليت نقل و انتقال داشته باشد؛ خواه حقوق مالي (حقوقي كه به اموال مرتبط است) باشد مثل حق فسخ يا غيرمالي مثل حق قصاص و منظور از دارايي واموال حقوق مالی متوفی است که در حین فوت دارا بوده است در اينجا متذكر مي شويم كه دیون متوفی به ورثه منتقل نمی شود وبر ترکه تعلق می گیرد ودر حقیقت ترکه وثیقه دیون آنان است بدون آنکه ورثه شخصا مدیون آن طلبکار باشند دیون وتعهداتی که قائم به شخص متوفی است به فوت او ساقط می شود.ودر مورددیون وتعهدات متوفی که قائم به شخص او نمی باشند به حقوق عینی تبدیل می گرددو ترکه متوفی ملک ورثه جوابگوی طلبکاران می شود به عبارتی وثیقه طلب آنان می شود.ودیون مؤجل متوفی بنا بر ماده ی «231» قانون امور حسبی :"دیون مؤجل متوفی بعد از فوت حال می شود " بلافاصله به موت حال می شود علت آن هم این است که هرگاه دین مؤجل متوفی بدون آنکه حال شود به ترکه اوتعلق گیرد, مستلزم ان خواهد بود که ورثه نتوانند در ترکه تصرفی کنند .
در دیون متوفی بعضی بر بعض دیگر تقدم دارند که میتوان آنها را به دو دسته طلبکاران عادی و طلبکاران با وثیقه که ارجحیت به طلبکاران عادی دارند.ودر صورتی که مقدار ترکه بیش از دیون باشد همه ی آنها پرداخت می گردد. ولی هرگاه ترکه کفایت نکند یا باید نسبت به مقدار دینها تقسیم شود وبا کاستن از سهم همه طلبکاران عدالت برقرار شود وپس از ان که بهای کفن ودفن میت از ما ترک پرداخت شد با الویت نسبت به طلبکاران دیون آنها پرداخت می گردد. به همه اين حقوق واموال تركه متوفي گفته مي شود.يعني آنچه ازدارايي متوفي به جا مانده باشد.وطبق بيان دكتر كاتوزيان دارایی حاوی دو بخش مثبت ومنفی میباشد بخش مثبت٫ اموال وحقوق ومطالباتی است که به وارثان می رسد٫ وبخش منفی دیون وتعهداتی است که دردارایی می ماند وباید از محل آن پرداخته شود. انحلال این دو بخش زمانی صورت می پذیرد که دیون وتعهدات تصفیه شود ووراث نیز به سهمم تعیینی خود برسند.
 
تعداد صفحات: 52
 
فرمت فایل: word
 
فهرست مطالب:
مقدمه 2
انواع تركه: 3
 موانع ارث  4
1-بردگی4
قتل6
قاعده   6
اقسام قتل  7
 3-اختلاف دین و مذهب    8
4- اختلاف دار (اختلاف مملکت و کشور9
توضیح چند اصطلاح 11
معنی کلاله14
حکم ارث برادران و خواهران شقیقی یا پدری14
سبب انتقال دارائی (موجب ارث، درمفهوم خاص-اسباب ارث( 15
شرایط تحقق ارث17
موانع تحقق ارث22
وراث دراهل تسنن به شکل زیر مرتب می‏شوند: 26
طبقه اول وسهم الارث آنان   27
طبقه دوم وسهم الارث آنان    30
طبقه ی سوم وسهم الارث آنان       36
جمع بندى روايات  40
نتيجه گيرى:     48
منابع:    51


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ers_711325_7616.zip103.5k

کار تحقیقی اختیارات و محدودیتهای وکیل دادگستری در تحقیقات مقدماتی در قانون آئین دادرسی کیفری 92

کار تحقیقی اختیارات و محدودیتهای وکیل دادگستری در تحقیقات مقدماتی در قانون آئین دادرسی کیفری 92 کار تحقیقی اختیارات و محدودیتهای وکیل دادگستری در تحقیقات مقدماتی در قانون آئین دادرسی کیفری 92/   در زیر به مختصری چکیده، تعداد صفحات، فرمت فایل و فهرست مطالب آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:   خلاصه و چکیده تحقیق: یکی از حقوق متهم در امر کیفری حق داشتن وکیل در تمامی مراحل تحقیق و محاکمه است. این حق در اسناد بین المللی صراحتا به رسمیت شناخته شده به موجب بند یکم ما ...

توضیحات بیشتر - دانلود 12,500 تومان

کار تحقیقی تفاوت جایگاه و اختیارات وکیل در تحقیقات مقدماتی در قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 78 و قانون فعلی

کار تحقیقی تفاوت جایگاه و اختیارات وکیل در تحقیقات مقدماتی در قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 78 و قانون فعلی کار تحقیقی کار تحقیقی تفاوت جایگاه و اختیارات وکیل در تحقیقات مقدماتی در قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 78 و قانون فعلی 92/   در زیر به مختصری چکیده، تعداد صفحات، فرمت فایل و فهرست مطالب آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:   خلاصه و چکیده تحقیق: یکی از حقوق متهم در امر کیفری حق داشتن وکیل در تمامی مراحل تحقیق و محاکمه است. این حق در اسناد بین المللی صراحتا به رسمیت شناخ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,500 تومان

کار تحقیقی تحول در نقش و جايگاه وكيل در لايحه جديد آيين دادرسي كيفري

کار تحقیقی تحول در نقش و جايگاه وكيل در لايحه جديد آيين دادرسي كيفري کار تحقیقی تحول در نقش و جايگاه وكيل در لايحه جديد آيين دادرسي كيفري/   در زیر به مختصری چکیده، تعداد صفحات، فرمت فایل و فهرست مطالب آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است:   خلاصه و چکیده تحقیق: يكى از مسلّمات رسيدگى به اتهامات افراد يا به عبارت ديگر، يكى از مسلّمات رسيدگى كيفرى در جهت تأمين شرايط لازم براي برگزاري يك دادرسي منصفانه، برخوردارى از حق دفاع است. از ملزومات ...

توضیحات بیشتر - دانلود 9,500 تومان